Hagyományőrző palacsinta nap

pancakeday

Negyedik éve rendezzük meg iskolánkban a Pancake Day nevű projektnapot az angol munkaközösség szervezésében. Évről évre egyre nagyobb körben szervezzük az eseményt, bővítjük az angolszász civilizációs kultúrát. Az angol nyelvi órák játékos feladatai mellett az alsós osztályokban a tanítók a gyerekekkel közösen készítenek helyben sütött palacsintát.

Idén az Alapítvány 96 darab fánkkal lepte meg a gyerekeket, így a magyar szokások szerint fánkkal is búcsúztattuk a farsangi időszakot. Angol nyelvű szóbeli kvízfeladatokat kaptak a diákok a pancake day és a palacsintakészítés témakörben. Örömmel kínáltuk a fánkot a helyes válaszokért, a nap végére pedig senki nem maradt fánk nélkül.

Köszönjük az Alapítványnak, hogy ismételten támogatott egy jeles napot és a tanulóinknak emlékezetesebbé tudtuk tenni a programot.

Freili Szilvia