A beiskolázásról (kérések és válaszok)

beiskolazas

Kedves Szülők! A járványügyi helyzet miatt idén sajnos elmaradnak az elsős beiskolázást megelőző hagyományos eseményeink: az igazgatói tájékoztató, a nyílt napok és az iskolahívogató foglalkozások is. Mindazonáltal szeretnénk lehetőséget biztosítani Önöknek, hogy feltegyék az induló első osztályokkal kapcsolatos kérdéseiket, melyeket összegyűjtve megválaszolunk, és közzéteszünk az iskola honlapján.

Várjuk kérdéseiket az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre március 28-ig.
Mindenkinek jó egészséget kívánunk!

Farkas Judit intézményvezető

Telki 2021. március 23.

KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK

Kedves Szülők!

Köszönjük az elsős beiratkozással kapcsolatos kérdéseiket! Az alábbiakban találják a kérdéseket és a válaszokat:

1.Várhatóan hány fős induló osztályokkal számolnak?

A telki lakosú iskolaköteles korú gyerekek száma alapján 25-30 fős osztálylétszámokra számítunk. A jogszabály szerint egy osztályba maximálisan 32 tanuló járhat.

2.Mi alapján kerülnek a gyerekek a különböző tagozatokra?

A beiratkozás alkalmával a szülőknek lehetőségük lesz a tagozat megjelölésére. A tanulók osztályba sorolása intézményvezetői hatáskör, melynek során figyelembe vesszük a szülői kéréseket.

3.A sakk-logika osztály heti és napi óraszáma hogyan alakul? Mikor kezdenek és hány órában angolul tanulni?

A heti 24 tanórából heti 1 sakk és heti 1 logikaóra. Napi bontásban 4 és 5 tanítási órával kell számolni.

Az új NAT szerint negyedik osztálytól indul az idegen nyelv oktatása heti 2 órában.

4. Milyen időtartamban lehet igénybe venni a napközit?

A tanítási órák után indulnak a napközis foglalkozások, melyek során a 14:30-15:30 közötti időszak védett tanulási idő. 16:00-17:00 között összevont ügyeletet tudnak igénybe venni a gyerekek számára.

5. Nem körzetes gyerekeket tud-e fogadni az iskola?

Nem körzetes tanulókat csak abban az esetben tudunk fogadni, amennyiben szabad helyek maradnak a telki illetőségű tanulók felvétele után.

6. Tervezik-e a tanítónők online bemutatkozását?

Kérjük, tekintsék meg a honlapon található bemutatkozó videót, melyből megismerhetik a tanítókat és tanítási módszereiket.

7. Lehet-e már tudni a tanítópárok kilétét?

Sajnos ebben a kérdésben még nem tudunk tájékoztatást adni.