Multivátorok lettünk!

multivator

A 7.ab osztállyal tudományos élménynapra látogattunk a Lauder Iskolába, ahol a  Multiverzum Innovációs Tér Diáklabor tematikus foglalkozásain vettünk részt.

Az ipari forradalom gőzgépeinek fejlődésétől a soft robotok világáig számos modell, kísérlet és interaktív feladat nyomán ismerkedhettünk a fizika rejtelmeivel.

Puha robotokat is készítettünk, majd a speciális technikával előállított “termékeket” ki is próbáltuk, a motorokat okostelefonnal vezéreltük.

Csillagászati vizsgálódásaink során a Napot tanulmányoztuk az iskola udvarán felállított teleszkóp segítségével, majd 3D-s z-Space terminálokon mélyültünk el a Tudományos körforgás jelenségeiben.

Sok-sok élménnyel és tudással gazdagodtunk. Köszönjük a lehetőséget!

7.ab