• Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • +26 920 810
facebook

Méltó megemlékezés az 56-os eseményekről

1956Az ünnep alkalmából a felső tagozat tanulói reggel 8 órakor összegyűltek az aulában egy rövid megemlékezésre. Majd a nap folyamán az 1956-os eseményekhez kapcsolódó filmet tekintettek meg.

Az 5. és 6. évfolyam az East együttes '56 című számához készült képi anyagot, válogatást, és egy rövidfilmet a fiatal Szabó Szonja rendezésében Partizánok címmel. Ez utóbbi történet már 1959-ben játszódik, és 10-14 éveseknek készült.

A 7. és 8. évfolyam a Szabadság, szerelem című filmet nézte meg. Az alsó tagozaton idén osztályonként zajlott a megemlékezés. A kicsiknek mesét olvastunk, vetítettünk, készítettünk együtt lyukas zászlót. Több osztály ment gyertyákkal, koszorúval az emlékműhöz.

Az egyik negyedik osztályban testnevelés órán eljátszották az egyenlőtlen harcot, a gyerekek teljes odaadással küzdöttek.

Köszönjük a tanítók, tanárok ötleteit, kreativitását, az életkori sajátosságok figyelembevételével átadott üzenetet!