• Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • +26 920 810
facebook

Magyar Népmese Napja

magyarnepmese1
Történt egyszer a Pipacsvirág Iskolában, hogy a Népmese napján eleredt az eső.🌧 Búslakodás helyett összegyűlt a suli apraja-nagyja. Volt ott boszorkány, tündér, szegényember, királylány.👑 Mind együtt nézték a Magyar népmeséket egy óriási kivetítőn.📽

Akadtak legények s leányok, akik maguk is meseírásra adták fejüket. (2.c és 4.b)    Minden osztályban meseolvasással, tréfás feladatok megoldásával, kukoricamorzsolással telt a nap.📚                          
Az aulában kinőtt egy égig érő paszuly (2.b) és kreatív alkotások is születtek. (2.a, 2.c, 4.a, 5.c) Hamuban sült pogácsával és mesekeksszel kentük ki bendőinket. Előkerültek a diavetítők, diafilmek. Délutánra még az időjárás is kedvünkre tett.🌞 
Újra elfoglalhattuk az udvari MESECSIGÁT. 🐌 
Így volt, mesés nap volt.💗

Zsuzsi „néni” 🎶

 

magyarnepmese2