Magyar nyelv hete 2021. március 29-31.

Magyar nyelv hete

Március 29-én indul a Magyar nyelv hete iskolánkban. Az osztályfőnökökkel egyeztetve minden felsős osztálynak úgy szerveztük a digitális órarendjét, hogy ezen a héten hétfőn, kedden, szerdán kontakt magyar órák keretében a magyar nyelvvel, irodalommal kapcsolatos feladatokat, rejtvényeket kapjanak a diákok.

Hétfőn meghirdetjük az iskolai vers- és prózaíró versenyt is minden korosztálynak, a legjobbak lehetőséget kapnak az országos "Hegyek hátán, völgyek ölén" című versenyen való induláshoz is.

Minden felsős évfolyam számára készült - csak a Magyar nyelv hete időszakára - egy-egy CR, ahol külön feladványok, kreatív, játékos feladatok várják az ifjúságot. A beadott, visszaküldött megoldásokat mindenkinél értékelni fogjuk egy pontgyűjtő verseny keretében. Quizizzek QR-kóddal szintén itt várják majd a gyerekeket.

Bertókné Kisfalvi Gabriella és a magyar munkaközösség

A Magyar nyelv hetére készített digitális könyvtár alsósoknak

Sok-sok kedves könyv lapul a polcokon, amelyekből egy csokorra valót szedett össze Turcsányiné Dósa Renáta