Pályaorientációs programsorozat

Az 5.a osztály a tanév első felében a fenntartható fejlődést támogató és az iskolai, irodai bútorokat gyártó pályákkal ismerkedett.

Már az őszi tanulmányi kirándulás is ehhez a programhoz kapcsolódott. Október 15-én a CSOPA témanapján a környezettudatos mérnöki pályák munkájába láthattunk be interaktív feladatokkal.

Október 17-én a számítógépes játékfejlesztés összetett feladatairól, számos szakemberről és az oktatóprogramok jelentőségéről hallgattunk szintén interaktív bemutatót. Előadónk Nyester Péter projektmanager volt. Majd november 14-én a Hulladékcsökkentési témahét alkalmával az egyik UNESCO-s fejlesztett oktatóprogramot ki is próbáltuk, neve Rescue the world.

November 21-én a zsámbéki Alex-fémbútor Kft. üzemébe látogattunk el. Megtudtuk, hogy bizonyos fizikai munkákhoz is elengedhetetlen a nyelvismeret és az informatikai háttértudás.

Programjaink megvalósítását a szülők támogatták.

Freili Szilvia, osztályfőnök