Fedezd fel az erdőt az erdészekkel!

erdo

Az Országos Erdészeti Egyesület jóvoltából az "Iskolában az Erdő" címmel interaktív foglalkozáson vett részt az 5. és a 6. évfolyam az ÖKO héten. A program célja a környezeti nevelés segítése.

Az erdő és a fenntarthatóság témaköréhez kapcsolódó játékokat, eszközöket, segédanyagokat kaptunk az erdőpedagógustól, aki felhívta a gyerekek figyelmét a természettel való törődés fontosságára.

A játékos ismeretszerzés során választ kaptak a tanulók többek között azokra a kérdésekre, hogy: Mit tanít nekünk az erdő a fenntarthatóságról? Mit csinál egy erdész? Hogyan viselkedjünk az erdőben? Mit tanulhatunk az erdőtől, mint életközösségtől?