Edukációs Kiállítás - Tej

tej

A Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács Edukációs Kiállítását közel 150 tanulónk látogatta az iskola tornatermében. A program keretében egy dietetikus előadásával és tematikus játékokkal színesített rendhagyó órán vettek részt a gyerekek.

A mobil kiállítás alapvető célja, hogy a gyermekekkel megszerettesse a tej fogyasztását, bemutassa a tejtermékek sokféleségét és szerepét az egészséges táplálkozásban.

A „Van itthon tej” elnevezésű Roadshow-on egyedülálló, beltéri élményparkkal és 5 élményállomás segítségével mutatták meg kicsiknek és nagyoknak, hogyan kerül a tej a réten legelő tehenektől a boltok polcaira.

A gyerekek a virtuális szemüveg segítségével a tanulás újszerű formáját, valamint a tehénfejést is kipróbálhatták.