2017. november 21. kedd
   Olivér napja van Pipacsvirág Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola - Telki  
suli_06.jpg

 

a 4.c képes beszámolója (pályaorientációs nap)

Seregley Erzsébet és Jókó Attila közös programja 2017. október 27-én.
Fotó: Jókó Attila
Programszervező: Seregley Erzsébet / Természetismeretóra+Helyem a világban témakör

Első utunk Budajenőn a Lélegzet jógastúdióba vezetett. Szemző Bea jógaoktatónál beavató ízelítőt kaptunk.  Az ékszerdobozhoz hasonlítható kisház hiphop befogadott bennünket. 23 gyermekkel egy pillantás alatt mélyvízbe-levegőbe lényegültünk. Nagy élmény volt együtt Lélegezni, összesen huszonhatan. A gyermekek érzékenysége, fogékonysága végtelen. Bea kitűnően választott a rendkívül széles jógagyakorlatok tárházából. Vezetésével minden átmenet nélkül időutazókká váltunk. Megtapasztalhattunk koncentrációs gyakorlatokat is,melyek tanórán is segítségünkre lesznek. A gyerekek még hosszan elidőztek volna, dőltek a kérdések is...ígértük lesz a jövőben folytatás!!!


Szemző Bea - JÓGAOKTATÓ
LÉLEGZET-Jógastúdió / Budajenő, Kossuth Lajos utca 43.

Egészségesen "ritkán" megyünk orvoshoz, most ezt tettük. Rendelési időben,bejelentkeztünk Dr.Móré Katalin háziorvoshoz. Kérdéseket tehettünk fel:hogyan,mikor,miért választotta Katalin doktornő az orvosi pályát - őszinte kérdésekre-őszinte válaszokat kaptunk. Egy hivatás közelről, belülről tárult fel hitelesen előttünk. Megérintett bennünket a találkozás, vittük magunkkal a válaszokat és gyűlnek a további kérdések.


​Dr. Móré Katalin - háziorvos, gyermekorvos
Budajenő, József Attila utca 2.

Természetismeretórán F. Annáról kiderült, állatorvos szeretne lenni. Egy konkrét vágy-álom-cél nyomába eredtünk ezen a napon.
Irány az Állategészségház Budajenőn, melyet Dr.Révész Judit állatorvos álmodott és valósított meg.
Bekuckóztuk magunkat a kis házikóba, mely gyermekeket is szivesen fogad. Az állatok a gyermekek közkedvelt témája, érdeklődve hallgatták,hogyan lesz  egy vágyból valóság. Megtudtuk Judit doktornő, hogyan találta meg a hivatását.
Kaptak a gyerekek egy értékes felajánlást: érdeklődő gyerekek szabadidejükben látogatást tehetnek rendelési időben az Állategészségházban - tapasztalat közelről(csaknagyonelszántaknak!!!) Köszönjük! Élni fogunk a lehetőséggel!!!

Dr.Révész Judit - ÁLLATORVOS
ÁLLATEGÉSZSÉGHÁZ / Budajenő Sport utca 16.

 

Az iskola elérhetősége

Hívószámok: 
26/920-810

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyezned kell a JavaScript használatát.  

Igazgató telefonszáma: 
06/26-920-812
Farkas Judit

Iskolapszichológus:  
06/70-397-1292 Szűcs Imre Lóránt

iskolapszichologia.hu
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyezned kell a JavaScript használatát.

Logopédus:  
Lajos Tünde: 06204356410

Fejlesztő pedagógus
Oros Éva:   06204626019

Terembérlés:  
26/920-810 Iskola Titkárság

  

Tanulási, sportolási lehetőségek

Európai Nyelvek Stúdiója:
1-266-3889 Gábor Erika

Telki SE:

Benke Ákos elnök

Nevelési tanácsadó:
Trenscsánszky Magdolna
+36208233352

 

Orvosi ellátás

Iskolaorvos: 
06/26- 371-073 Dr. Móré Katalin
 
Védőnő: 
06/70-428 1836 Farkasné Gaál Gabriella
Kedd: 8-10h 

Hasznos címek

Nemzeti Erőforrás Minisztérium
 

Oktatási Hivatal
 

Pedagógusok Szakszervezete
 

Pest Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Budapesti tagintézmény
1077, Budapest, Dohány utca 54.
Telefon:1/321-0059
 


Az iskola és az óvoda támogatását csak a Te segítségeddel folytathatjuk!
Kérjük, segítsd munkánkat adód 1%-ával!
Adószámunk: 19186247-1-13

www.telkigyerekalapitvany.hu


  © 2012 Telki Község Önkormányzata  |  Impresszum  |  Adatvédelem