Fenntarthatósági témahét

Témahét borító

Ebben az évben sem maradt el, hogy iskolai keretek között is beszéljünk a fenntartható fejlődésről és akcióterveket dolgozzunk ki akár az apró lépésekről is. Október első hete a környezetünk, és a saját egészségünkre való odafigyelésről szólt.

Felső tagozaton a műanyagok szerepét és megjelenésük következményeit vizsgáltuk.  Matematika órán számoltunk és testnevelés órán pedig mozogtunk az egészségünkért.

Az alsó tagozatos gyerekek a klímaváltozás okait és a megújuló energiaforrások felhasználásának módjait ismerték meg. A legkisebbek megtanulták, hogy fűben, fában orvosságra találunk és miért fontos, hogy vitamindús ételeket fogyasszunk.

A gyerekek rajzokkal és térbeli alkotásokkal fejezték ki a természetre való odafigyelésüket. A rövid képes bemutatóban ebből válogattunk.

Megújulás

Fenntartható fejlődés 2

Megújuló energiaforrások   Nap- és vízenergia

Segíts   3D

Az osztályok elismerést kaptak a fenntarthatósági héten végzett foglalkozásokért és az elkészült alkotásokért.

4.a – a legenergiatakarékosabb osztály lett, ők a jövő mérnöktehetségei is

3.b – a gyógynövények szakértői

1.c – a legegészségesebb életmódot követő osztály

3.a – a környezettudatos osztály címet érték el.

Freili Szilvia