A telki Pipacsvirág Magyar – Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 15 éves múltra tekint vissza. Az iskola tanári kara és diákjai által elért eredmények arra köteleznek bennünket, hogy egyrészt őrizzük az elért eredményeket, értékeket, másrészt olyan korszerű, innovatív iskolát működtessünk, amely magas színvonalon felel meg az új kihívásoknak, elvárásoknak.

Az iskola ötvözi a hagyományos, osztálykeretben folytatott, statikus rendszerű képzést, valamint a XXI. század igényeit kielégítő dinamikus, modulrendszerű oktatási szerkezetben megvalósított oktató-nevelő munkát. Ennek színtere az iskola esztétikus, gyermekbarát épülete, valamint az intézményt körülvevő falusi jellegű környezet.
Két alaptevékenységet rögzít az Alapító Okiratunk: magyar –angol két tanítási nyelvű képzés valamint SNI gyermekek integrált oktatása.

Az intézmény elkötelezett a pedagógusok módszertani kultúrájának fejlesztése, továbbképzése terén kiemelve a sakk-logika oktatás területét.

Tehetséggondozó, fejlesztő tevékenységünk

Alsó tagozaton a diákok speciális és összetett képességfejlesztése a sakk-logikaoktatáson keresztül, valamint a tantárgyakba integráltan.
Az adott tanév első évfolyamaiban a felmérést követően INPP által kidolgozott módszer alkalmazása (heti 5X15’).

Felső tagozaton a tehetséges, nyitott, szellemi, lelki és testi értékekre igényes diákok sikeres képzése hat tehetségterületen:
• Humán (kreatív írás, retorika)
• Komplex természettudományos
• Matematika, logika, sakk
• Komplex művészeti (képzőművészet, dráma)
• Idegen nyelv (emelt szintű angol, 7. évfolyamtól második idegen nyelv)
• Testnevelés
• Zene
A korszerű módszerekkel dolgozó, magas színvonalú szakmai tudást képviselő tantestület garancia arra, hogy  az iskola megfeleljen a korszerű pedagógiai követelményeknek.
Az értékőrzést szolgálják hagyományaink:
• a területi, megyei, országos versenyeken való részvétel, (…sz. melléklet)
•  a tehetséggondozó szakkörök,
• jeles napok (Márton-nap, angol témanap, Mikulás –kupa, karácsonyi műsor, sakk-nap, farsang, Tavaszi szél versíró pályázat,  DÖK- nap, Sport-nap,  Ballagás),
• sportolási lehetőségek,
• túrák (Országos Kék-túra), táborok ( napközis táborok, kreatív, rajz, sport táborok),
• a régi „telkis” diákokkal való folyamatos kapcsolattartás.

PIPACSVIRÁG MAGYAR- ANGOL KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ ÁLTALÁNOS ISKOLA - Tehetséggondozó - Képességfejlesztő programja

A csoportba kerülés három pilléren nyugszik:

1. a tanuló képességei, adottságai (tesztek, mérések alapján),
2. a tanuló motiváltsága, érdeklődési köre,
3. az osztálytanító véleménye.

A csoportok 1-8 fősek. A foglalkozások délutáni foglalkozások kereteiben valósulnak meg.

A területek a következőek:

• Humán (kreatív írás, retorika várható indulása a második félévben),
• Komplex természettudományos,
• Matematika, logika,
• Komplex művészeti (képzőművészet, dráma),
• Idegen nyelv (emelt szintű angol, 7. évfolyamtól második idegen nyelv),

A foglalkozásokat az iskola pedagógusai, illetve óraadó pedagógusok vezetik.
A tanulásmódszertan, egyéni képességfejlesztés területén a foglalkozások vezetésében részt vesz az iskola fejlesztőpedagógusa, pszichológusa, illetve szükség esetén a logopédus.

a ,,Gyökerek és szárnyak"  konferenciáról és tehetségnapról avagy Somlyó Magdolna szakértői véleménye iskolánk rendezvényéről