• Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • +26 920 810
facebook

Őszi méregtelenítés

avagy hogyan csökkentsük a veszélyes hulladékokat környezetünkben. 
November 17-25 között, iskolánk is csatlakozott az " Európai Hulladékcsökkentési Hét" keretén belül a magyarországi "Méregtelenítsünk !" című programhoz.

 

A hét folyamán a természetismereti tárgyakban, elsősorban kémia órákon, interaktív feladatokkal és kísérletekkel hívtuk fel tanulóink figyelmét a háztartások környezetkímélő vezetésére. Szemléltettük a veszélyes és környezetre nem káros anyagok használata közötti különbséget a konyhában és fürdőszobában. Megbeszéltük a szelektív hulladékgyűjtés jelentőségét és gyakorlatát. Ez utóbbi témát osztályfőnöki órák keretében is összegezték a gyerekek.

Az aulában, paravánokon mindenki szemügyre tudta venni a vegyi anyagok veszélyességi jelölését és hétköznapjaiban a termékeken talált jelek szerint bízunk benne, hogy tudatosabban tudnak dönteni vásárláskor és használatukkor.

Freili Szilvia